kavosskoniai.lt

+370 694 67 299

Administracija

info@kavosskoniai.lt

El. paštas

Kava yra vienas iš populiariausių gėrimų pasaulio mastu, žaviantis skirtingomis rūšimis ir skoniais. Jos kilmė siekia senovės pasakas, o per amžius ji tapo ne tik kasdieniniu skanėstų gėrimu, bet ir kultūriniu fenomenu. Kavos rūšys skiriasi ne tik pagal jų geografinę kilmę, bet ir pagal skonio ypatybes, rūgštumo lygį ir daugelį kitų veiksnių. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsime keletą įdomių kavos rūšių.

1. Arabika (Coffea arabica): Arabika yra viena iš populiariausių kavos rūšių pasaulyje. Ji auginama aukštai kalnuotose vietovėse, tokiose kaip Afrikos rytai, Centrinė Amerika, Pietų Amerika ir Rytų Azija. Arabika turi subtilų skonį, puikiai išsiskiria skirtingi aromatai, nuo vaisių tonų iki kvapnių gėlių.

2. Robusta (Coffea canephora): Robusta yra kita žinoma kavos rūšis. Ji dažniausiai auginama žemyniniame regione. Robusta pupelės yra mažesnės ir turinčios stipresnį skonį, dažnai su ryškesniu rūgštingumu ir daugiau kofeino. Tai padaro Robustą populiaresnę kavai su galingesniu skoniu ir didesniu energijos kiekiu.

3. Liberika (Coffea liberica): Liberika yra mažiau žinoma kavos rūšis, kurią daugiausiai auginama Afrikoje ir Azijoje. Jos pupelės yra didelės ir dažnai turi unikalų ir neįprastą skonį, pavyzdžiui, vaisių arba žemės tonų.

4. Ekselsa (Excelsa): Ekselsa yra mažai žinoma kavos rūšis, kuri auginama ypač Šiaurės ir Centrinėje Azijoje. Jos pupelės yra didelės ir skiriasi nuo kitų kavos rūšių forma ir skoniu. Ekselsa kava dažnai turi vaisių ir žiedų aromatą.

5. Kavos Deriniai: Be tradicinių kavos rūšių, yra ir specialūs deriniai, kurie sujungia skirtingas pupelių rūšis ir praturtina gėrimą naujais skoniais. Pavyzdžiui, “Mocha Java” yra vienas iš pirmųjų žinomų derinių, sujungiantis Arabika ir Robusta pupelę.

6. Skirtingos Skrudinimo Laipsnių Kavos: Be pupelių rūšių, kava taip pat skiriasi pagal skrudinimo laipsnį. Nuo šviesios iki tamsios skrudinimo, kava gali turėti skirtingą skonį, nuo gaivių vaisių tonų iki gilesnių šokolado ir riešutų aromatų.

7. Gamintojo Specialybės: Dažnai gamintojai kuria savo unikalias kavos derinių, kurios gali būti mišrios iš skirtingų rūšių pupelių arba praturtintos skirtingais priedais

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kavos rūšys
Kavos tipai
Skoniai
Kitos kavos
0
Krepšelis